نرم افزارهای آموزش آنلاین ایرانی یا خارجی؟

نرم افزارهای آموزش آنلاین ایرانی یا خارجی؟

یادگیری به کمک وب معمولاً با عنوان یادگیری الکترونیکی شناخته می‌شود این فرایند اساساً شامل یادگیری آنلاین از طریق دوره‌های آموزشی است که عموماً در سامانه های آموزش مجازی ارائه می‌شوند. با کمک سامانه آموزش مجازی می‌توان تمام فرایندهای یادگیری را به‌صورت الکترونیکی انجام داد. با پیدایش سیستم‌های آموزش الکترونیکی بومی و تدوین نرم افزار آموزش آنلاین ایرانی که نقش برجسته‌ای را در میان تمام کسانی که تمایل به یادگیری آسان دارند پیداکرده است، سرویس های ارائه دهنده رویداد ایرانی برای کاربران فراهم‌شده است تا آنها بتوانند به دور ازهر گونه دغدغه‌ای از مزایای آموزش الکترونیکی برخوردار باشند. در ادامه می‌خواهیم به برخی از مزایای سیستم آموزش مجازی داخلی نسبت به خارجی بپردازیم.

نرم افزار های ایرانی

امنیت نرم افزار آموزش مجازی داخلی و خارجی

امنیت نگهداری از اطلاعات، یک موضوع حائز اهمیت جهت انتخاب نرم افزار آموزش آنلاین ایرانی یا غیر ایرانی محسوب می‌شود.

توصیه ما این است در رویدادهای دولتی که حاوی اطلاعاتی مربوط به منافع از پلتفرم‌های داخل ایران استفاده کنید، اگر شما مدیر سازمانی هستید که جلسات مهم و حساس خود را در بسترهای آنلاین انجام می‌دهید یا به‌واسطه آموزش و ارائه محتوای خود، دوره می‌فروشید نیاز به بستری امن و مطمئن دارید.

علاوه بر این حتماً متوجه هستید که اطلاعات کاربران در آرشیو هربستر به‌منظور مدیریت داده‌ها ذخیره خواهد شد. دسترسی نا امن به بعضی از این منابع می‌تواند برای کاربران مشکل‌ساز شود پس بهتر است توزیع و مدیریت محتوای خود را به ابزارهایی بسپارید که از مکان دقیق آن اطلاع دارید و امکان دسترسی جغرافیایی برای شما وجود دارد.

استفاده از بستر های ارتباطی بومی برای سازمان های دولتی و شرکتی به منظور حفظ امنیت ازاطلاعات ومنافع ملی،الزامیست، در این بین نرم افزار آموزش مجازی دانشیار در اطمینان کامل مدیران و کاربران برای برگزاری رویدادها قرار دارد.

امنیت شبکه

یک گیک بین‌الملل یا دو گیگ ملی

بررسی فهرست فروش بسته‌های اعتباری ترکیبی هفتگی و ماهانه ۲ اپراتور ایرانسل و همراه اول نشان می‌دهد که مشتریان درازای پرداخت مبلغ یکسان، حجم بیشتری بر بستر شبکه ملی اطلاعات ایران دریافت می‌کنند.ارائه‌دهندگان اینترنت ثابت و موبایل پیش‌تر نیز در محاسبه هزینه استفاده از اینترنت بین‌الملل و اینترنت ملی، ضریب‌های حدود دو برابری به کار می‌بردند اما بسته‌های تفکیک‌شده اینترنت به مشتریان، به‌تازگی در قسمت فروش خدمات دهندگان موبایل ارائه می‌شود.برای مثال:

اینترنت ملی

بررسی درگاه فروش شرکت ایرانسل نشان می‌دهد که مشتری درازای پیش‌پرداخت ۱۴ هزارتومانی، می‌تواند یکی از این دو بسته پیشنهادی را انتخاب کند: ۳ گیگابایتی ترکیبی از یک گیگابایت اینترنت بین‌الملل به‌اضافه دو گیگابایت اینترنت داخلی،‌ یا ۲ گیگابایت دیتای غیرترکیبی.

بسته‌های ارائه‌شده در وب‌سایت همراه اول نیز نشان می‌دهد مشتری این شرکت درازای پیش‌پرداخت مبلغ یکسان، اگر استفاده از شبکه اطلاعات داخلی ایران را انتخاب کند، دو برابر حجم اینترنت بیشتری می‌تواند بخرد.

چند سالی هست که سازمان مخابرات ایران نیز اعلام کرده است هزینه ترافیک در پلتفرم‌های داخلی، کمتر از پلتفرم‌های خارجی خواهد بود.

یک پژوهشگر اینترنت در توییتی به طنز نوشته است: “قبلاً حجم کل بسته‌های اینترنت رو به‌طور مساوی با اینترنت تقسیم می‌کردن. الآن دو سوم حجم بعضی بسته‌های ایرانسل مربوط به شبکه داخلی و فقط یک سومش اینترنت واقعیه. “😁

سرعت انتقال اطلاعات

اولین و مهم‌ترین دلیل انتخاب نرم افزار یادگیری الکترونیکی، تأثیر آن بر سرعت و انتقال محتوا است. موقعیت جغرافیای سرور موردنظر بر سرعت بارگذاری در پلتفرم‌ها، تأثیر ویژه و مستقیم دارد.

استفاده امن از اینترنت

هرچه فاصله سرور از کاربر بیشتر باشد سرعت سرویس آموزشی شما کمتر می‌شود. پس با توجه به این موضوع اگر کاربران از کشور ایران به سراغ شما می‌آیند نرم افزار آموزش آنلاین ایرانی انتخابی مناسب برای شماست زیرا فاصله سرور شما با کاربر کمتر است که درنتیجه افزایش سرعت را به همراه دارد حال اگر عده کثیری از بازدیدکنندگان شما از موقعیت جغرافیایی خارج از ایران است، بهتر است از سرورهای خارجی استفاده کنید.

همچنین به دلیل مشکلات جغرافیایی امکان قطع ارتباطات اینترنتی ایران با خارج از کشور وجود دارد. در این هنگام پلتفرم شما دیگر برای کاربران خارج از کشور لود نخواهد شد و امکان دسترسی به پلتفرم شمارا ندارند. برعکس آن، اگر از سرور خارجی استفاده می‌کنید نیز کاربران ایرانی اجازه دسترسی به پلتفرم شمارا در این بازه زمانی نخواهند داشت. پس بهتر است سرور خود را نسبت به مکان زندگی کاربران خود انتخاب کنید از منظر علمی نیز بالا بودن پینگ  (ping) و بعد مسافت نتیجه‌ای جز سرعت کمتر نخواهد داشت.

پلتفرم آموزش آنلاین دانشیار علاوه بر سرورهای داخلی قوی، از سرویس کلاسترینگ استفاده می‌کند که همین امر سبب می‌شود رویداد آنلاین بدون کوچکترین قطعی داشته باشید.

سایه‌ای به نام تحریم

به دلیل مشکلات سیاسی و فیلترینگ، امکان تحریم شدن پلتفرم خارجی مورد استفاده شما و همچنین فیلتر شدن آن وجود دارد. پس برای پیشگیری از این خطرات احتمالی بهتر است از سرورهای داخل کشور استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که دسترسی به سرور فقط از طریق اینترنت برای شما مقدور است در صورت اختلال در اینترنت کشور دسترسی شما به سرور مجازی خارجی خود، قطع می‌شود.

علاوه بر این موضوع ما در ایران پلتفرم‌های خوبی مانند دانشیار داریم که در زمینه آرشیو ذخیره اطلاعات بسیار قوی عمل می‌کند درنتیجه تحریم‌ها بر این نرم افزارهای آموزش آنلاین ایرانی ، تاثیری نخواهد داشت و خطر از بین رفتن اطلاعات کاملاً به صفر می‌رسد.

پرداخت های ریالی یا دلاری

در خارج از ایران به دلیل محاسبه هزینه با ارزهای بین‌المللی هزینه خرید ممکن است بسیار گران می‌شود. علاوه بر ان برای بعضی امکانات مجبور به پرداخت دلاری خواهید بود برای کسانی که هزینه سرور اهمیت دارد استفاده از نرم افزار های داخلی پیشنهاد می‌شود.

این در صورتی است که دسترسی به حساب های ارزی نیز با محدودیت های زیادی برای جغرافیای ما، وجود دارد. در صورتی که اگر قرار به خرید سرویس رویداد مجازی برای سازمان یا اموزشگاه خود دارید قطعا پرداخت های داخلی با واحد ریال در حاشیه امن تر و مقرون به صرفه تر نسبت به پرداخت های دلاری، است.

نرم افزار آموزش آنلاین ارزان

جواب به سوالات شما:

Ping معیاری برای احتساب فاصله‌ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق میزان پینگ یک سرویس اینترنتی، می‌توان دریافت که چقدر طول خواهد کشید که یک بسته اطلاعات از سمت دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد. پینگ درواقع تأخیر زمانی است که در هنگام انجام هر کار Online اتفاق میافتد، از کلیک بر روی لینک، تا استریم کردن یک ویدئو.
اینترنت، درواقع یک شبکه خیلی بزرگ از کامپیوترهای اختصاصی است که router نام دارد. کار هر روتر، اطلاع از شیوه جابجایی بسته‌های کوچک اطلاعات از مبدأ به مقصد است. هر بسته، تا رسیدن به مقصد نهایی‌اش می‌تواند از چندین روتر رد شود. به بسته‌های جابجا شونده بین مقاصد مختلف هاپ (hop) می‌گویند. اولین روترهای اینترنت، در سال اختراع این شبکه یعنی ۱۹۶۹ تنها چهار کامپیوتر بودند، اما این روزها میلیون‌ها کامپیوتر در سرتاسر جهان میزبان شبکه هستند. فناوری که اینترنت برای انتقال پیام استفاده می‌کند، یک فناوری ساده است که نزدیک به صد و چند سال پیش به وجود آمده است تفکیک اینترنت ملی و بین‌المللی ارتباطی بر روند و کیفیت گفته‌شده ندارد.
بعضی از اپراتورهای اینترنت در کشورمان، هزینه‌های ترافیک داخلی و ترافیک خارجی را تفکیک کرده‌اند و قیمت‌های متفاوتی برای این خدمات دریافت می‌کنند. پلتفرم‌هایی که روی سرورهای داخلی اجراشده‌اند (مثل خبرگزاری‌ها، پلتفرم‌های بانکی، پلتفرم مدارس و دانشگاه‌ها، شبکه‌های اجتماعی ایرانی و…) پلتفرم‌های داخلی هستند و پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌هایی روی سرور خارجی، ترافیک خارجی محسوب می‌شود.تعرفه‌ها در اینترنت داخلی نصف می‌شود.

در آخر

درواقع این نیاز کلی شماست که تعیین می‌کند پلتفرم ایرانی برای شما مناسب‌تر است یا خیر؟ بر اساس جریان فکری اشتباه در جامعه ما هر انتخاب خارجی بر انتخاب داخلی پیشی می‌گیرد بنابراین دیدگاه، خیلی از کاربران تصور می‌کنند نرم افزار آموزش آنلاین ایرانی تفاوت چشمگیری نسبت به خارج از ایران دارند اما دانستیم که ارتباطات در اینترنت ملی از مسیر جهانی عبور نمی‌کند بنابراین هزینه آن نیز کمتر است، امنیت و پشتیبانی در سرورهای داخلی نمود قوی‌تری برای کاربران فارسی‌زبان دارد و شما درگیر پرداخت‌های دلاری نخواهید شد درنتیجه خصوص اگر اطلاعات دولتی یا سازمانی دارید برای شما مهم است رویدادهای ایجاد شده، روی چه زیرساختی میزبانی می‌شود  درنهایت با تأیید علم مهندسی کامپیوتر بر مقوله‌ی مهم پینگ تایم، استفاده از نرم افزار آموزش آنلاین ایرانی قطعاً انتخاب مطمئن‌تری خواهد بود.

درباره دانشیار

نگاهی اجمالی به مزیت های نرم افزار آموزش آنلاین ایرانی داشته باشید:

  • کاهش هزینه‌های اینترنت جهانی
  • امکان اتصال ایمن با سرعت‌بالا و هزینه کم
  • افزایش امنیت برای مواردی مثل تراکنش‌های بانکی و نگهداری اطلاعات دولتی و سازمانی
  • افزایش پایداری ارتباطات مهم داخلی
  • پشتیبانی از زبان فارسی درنتیجه رابط کاربری آسان برای فارسی‌زبان ها

با آگاهی از موارد گفته‌شده انتخاب بهتر در میان پلتفرم‌های داخلی قرار می‌گیرد دراین‌بین نرم افزار آموزش آنلاین دانشیار با استفاده از بستر و نیروهای متخصص بومی در رده‌ی اول استانداردها قرار دارد.

این پلتفرم در همکاری با سازمان‌های دولتی مانند اتاق بازرگانی و مراکز دانشگاهی بسیاری است علت این اطمینان، تعهد و تضمین این پلتفرم در حفظ حریم شخصی کاربران، تعرفه‌ها، سرعت‌بالا و… در کنار پشتیبانی کامل از کاربران به‌واسطه نیروهای متخصص و ماهر ایرانی، است.

ما در مقاله های پیشین علت این اطمینان شایسته، به دانشیار را بررسی کردیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم از دمو رایگان دانشیار، استفاده کنید.

1 نظر

  • سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون بسیار مفید بود .
    یه سوالی برای من به وجود اومده. میشه یه توضیحی درباره سرویس کلاستیرنگ بدین که اصلا چی هست؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.