چرا اکثر دانشگاه‌ها از دانشیار استفاده می‌کنند؟

چرا اکثر دانشگاه‌ها از دانشیار استفاده می‌کنند؟

ویروس کرونا همه‌ی دانشگاه‌ها را متوقف کرد. این مشکل سد بزرگی در برابر فعل آموزش قرار داده است.ازآنجایی‌که مشخص نیست این ویروس چه زمانی از بازی با جهان دست برمی‌دارد. تمام مراکز دانشگاهی درصدد انتخاب بهترین نرم‌ افزار آموزش آنلاین دانشگاه، برای تدریس برآمدند. بنابراین پلتفرم‌ها، وارد بازار سخت رقابتی شدند.

اجازه دهید در ابتدا بامعنی پلتفرم آشنا شویم. در زبان انگلیسی پلتفرم را به معنی سکو می‌دانند یعنی جایی که شخص می‌تواند دید بهتری داشته باشد. در آموزش نیز پلتفرم بستری برای ایجاد دید متقابل و تعامل میان سه نقش اصلی در آموزش مجازی است، یعنی:

  • مدرسی که تمایل دارد آموزش‌های خود را به‌صورت ویدئویی، زنده (Live) و یا ترکیبی از این ۲ ارائه کند.
  • دانشجویانی که صرفاً به دنبال آموزش به‌صورت زنده (Live) هستند یا دنبال کننده‌های دوره‌های ضبط‌شده هستند.
  • صاحب موسسه و مدیر سازمان هستند و به دنبال یک پلتفرم جامع مدیریت آموزش و کلاس‌های مجازی  اند.

شما در کدام نقش هستید و در نقش خود، انتخاب شما کدام بستر آموزش آنلاین دانشگاه است؟

 

نرم افزار آموزش مجازی دانشیار

پلتفرم‌ها مجموعه‌ای از سخت‌ افزارها و نرم‌ افزارها هستند که بااتصال به سرورها به ایجاد ارتباط بین سه نقش اصلی رویدادهای آنلاین کمک می‌کند.

دراین‌بین انتخاب برای بهترین نرم‌ افزار آموزش آنلاین دانشگاه ها و مدارس اهمیت بسیار ویژه‌ای پیدا کرد اگرچه مقایسه نرم‌ افزار برتر آموزش آنلاین کار سختی بود اما با سنجش پارامترهایی مانند استانداردهای اصلی یک نرم‌ افزار و مزیت‌های رقابتی، سرانجام نامی که برای آموزش آنلاین دانشگاه‌ها تأیید شد، با اختلاف سرویس آموزش آنلاین دانشیار بود.

دانشیار چیست؟

Daneshyar، یک سیستم مدیریت یادگیری است که پلتفرمی برای آموزش مجازی فراهم می‌کند و به همه مدرسان و معلمان کمک می‌کند تا دوره آموزش خود را بسازند، ساختار دوره و برنامه آموزشی را مشخص کنند و با فراگیران آنلاین در تعامل باشند.

دانشیار یک پلتفرم مبتنی بر ابر است که باعث می‌شود ریسک و هزینه کمتری نسبت به دیگر سیستم‌های LMS مبتنی بر نرم‌افزار ایجاد کند.

دانشیار_شعار

این نرم‌ افزار آموزش آنلاین دانشگاه و مدارس به معنی کلمه‌ی خود، به یاری دانش آمده تا محیط یادگیری و آموزش پویا در فضای مجازی بسازد. آمارها نشان می‌دهد بیش از 66 هزار نفر از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند و تقریباً  نزدیک 50 هزار رویداد آموزشی توسط این سامانه آموزش مجازی تولید و عرضه‌شده است.

این سرویس از سال 1396 در همکاری حرفه‌ای با بیش از 30 مرکز آموزشی قرارگرفته نمونه‌ای از مشتری‌های دانشیار را مشاهده می‌کنید:
آموزش آنلاین دانشگاهی


ده (10) استاندارد نرم ‌افزارهای آموزش آنلاین دانشگاه

برای آموزش به سبک آنلاین اولین‌هایی که از یک ارائه دهنده موردقبول، برای نرم‌ افزار آموزش آنلاین دانشگاه و مدارس، انتظار داریم به شرح زیر است:

• امکان اشتراک محتوای چندرسانه‌ای

درک و یادگیری صورت فیزیکی و بصری داده‌ها و اطلاعات برای مغز ما به‌مراتب آسان‌تر از فهم شکل نوشتاری آن‌ها است. حدود 75 درصد از یادگیری انسان متعارف با حس بینایی، 13 درصد با حس شنوایی، 6 درصد با حس لامسه، 3 درصد با حس بویایی و 3 درصد نیز از با حس چشایی به‌دست می‌آید. این امر اهمیت راهبردهای دیداری در فرایند مطالعه و یادگیری دانش آموزان را نشان می‌دهد.

نرم‌افزار آموزشی دانشیار متناسب بارده‌ی سنی و سطح کاربران از ارائه این محتوا به‌طور کامل پشتیبانی می‌کند.

• تعریف و تحویل تکالیف

یک نرم‌ افزار آموزش آنلاین دانشگاه خوب باید داری فیلدی مشخص برای ارائه و تحویل تمرین‌ها و تکالیف به دانش آموزان و دانشجویان باشد. انجام تکالیف روندی مهم از مسیر آموزش بوده و تأثیر به سزایی در یادگیری خواهد داشت. دانشیار نیز، با در نظر گرفتن بخش مجزا برای تکالیف این مهم را رعایت کرده است.

سرویس تحت وب دانشیار

• آزمون و تست‌زنی

آزمون‌ها و امتحانات همیشه راه سنجش میزان یادگیری بوده است و یک قسمت جدانشدنی از آموزش است. یک نرم‌ افزار آموزشی آنلاین دانشگاه باید دارای بخش‌های آزمون و تست‌زنی باشد تا سطح کلاس خود را محک بزند. دانشیار این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

• ویژگی‌های بصری

ظاهر نرم‌افزار، نحوه‌ی قرارگیری درست رنگ‌ها و ابزارها به علت زمان گاها طولانی آموزش و انرژی دریافتی دانشجو از محیط بصری نرم‌ افزار، از ویژگی‌های مهم یک نرم افزار تدریس آنلاین محسوب می‌شود.

ما در سیستم های آموزشی مانند دانشیار، محیط بصری ایده الی را شاهد هستیم.

• بازپخش و مرور نامحدود مطالب

یکی از مزایای نرم‌ افزارهای آموزشی ذخیره اطلاعات و رویدادها است. وقتی سر کلاس مطلبی آموزش داده شود دانشجو یک بار فرصت شنیدن و یادگیری دارد.

از طریق نرم‌افزارهای آموزشی کاربران می‌توانند هرچند بار و در هرزمانی که می‌خواهند آموزش مطالب را ببینید. در سیستم آموزشی دانشیار ضبط به‌صورت خودکار انجام می‌شود و بعد از آن بازپخش رویداد جهت مرور مطالب در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

  • گواهی های کنترل کیفیت

نرم افزار آموزشی استاندارد باید دارای گواهی کنترل کیفیت از موسسات و سازمان های مربوطه باشد. هر سیستم باید به منظور دریافت مجوزهای لازم استانداردهای زیادی را پشت سر بگذارد. دانشیار در کسب این گواهینامه ها پیشتاز است.

پشتیبانی آنلاین

  • سرویس پشتیبانی

پشتیبانی به موقع و خدمات پس از فروش مناسب، یکی از مهمترین نکات درهر نوع انتخابی است. بعضی نرم افزارها بعد از مدتی دچار مشکلات کوچکی می شوند.

با وجود پشتیبانی فنی به راحتی می توان مشکل را حل کرد.

پاسخگویی و پشتیبانی فنی 24 ساعته در هفته به مسائل و سوالات کاربران از سیاست های سیستم اموزشی دانشیار است.

  • سازگاری

نرم ‌افزار آموزش آنلاین دانشگاه باید سازگار با نیازهای همه ی کاربران باشد. با همه ی سیستم های عامل همخوانی داشته باشد. الزامی به نصب یا استفاده از افزونه نباشد و در محیط سازگار با درخواست و امکانات کاربر قرار بگیرد. دانشیار به علت مبتنی بر ابر بودن، قابلیت هر نوع دسترسی را به کاربران می دهد.

  • سرعت

نرم افزار آموزشی باید سریع باشد تا روند آموزش را کند یا متوقف نکند. نرم افزار ایده آل باید زمان آموزش استاندارد و حداقلی داشته باشد. حداقل سرعت در دانشیار برای استاد و دانشجو در استاندارد ترین حالت قرار دارد.

  • رابط کاربری آسان

دسترسی راحت به همه قسمت ها، ابزار ها و کلیدهای میانبر از پارامترهای حائز اهمیت هر نرم افزار است.کاربر در  بستر راحت دانشیار به اسانی به همه ی گزینه ها و کد درخواستی خود، دسترسی خواهد داشت.

علاوه بر این موارد دانشیار مزیت هایی دارد که این پلتفرم را برای انتخاب نرم‌ افزار اموزش انلاین دانشگاه، قابل اعتماد تر می سازد.

مزیت‌های نرم‌ افزار آموزش آنلاین دانشیار

درباره دانشیار

اولین امتیاز دانشیار میزبانی با کلودهاست اختصاصی خود، در رویدادهای آنلاین است. تا در همان ابتدای کار اطمینان اولیه را ازلحاظ سرعت و هزینه کمتر به برگزارکننده دهد.

دانشیار، اولین پلتفرم جامع آموزش آنلاین ایرانی است. این سرویس از سال 1396 تا اکنون به‌عنوان برگزارکننده اصلی جلسات استانی و کشوری، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ساختار دانشیار به‌گونه‌ای است که از مجموعه افزونه‌هایی چون تم‌های گرافیکی و فیلترهای محتوایی، مراحل ثبت‌نام و تأیید اعتبار همچنین الگوی سؤالات و منابع پشتیبانی می‌کند.

این سامانه‌ی آموزش مجازی با تمامی سیستم‌عامل‌ها سازگار است و دانشیار می‌تواند بدون هیچ تغییر و دگرگونی اجرا شود.

این سامانه، یک سولوشن کلوز سورس است که به‌واسطه تیم توسعه‌دهنده قوی، قابلیت اندازه‌گیری و سفارشی‌سازی دارد. همچنین قابلیت‌های استقرار به‌صورت ابری و ساس (SAAS) را دارد.

دانشیار در یک نگاه:

در جدول زیر دلایل اصلی انتخاب دانشیار به عنوان برترین نرم‌افزار آموزش آنلاین دانشگاه و آموزشگاهی را مشاهده می‌کنید:

امنیت بالا

سورس نرم‌افزار در دسترس نیست. ضعف‌های امنیتی مخفی و بک دورها وجود ندارد.تمامی اطلاعات کاربران در چهارچوب امنیتی و با حفظ حریم شخصی، حفظ می‌شود.

اطلاعاتی که بین اساتید و دانشجویان ردوبدل می‌شود در بستر امن قرار دارد. اطلاعات هویتی دانشجویان و اساتید در سرورهای مطمئن نگهداری می‌شود و به‌دست افراد سودجو نمی‌افتد.

جامعیت

در سامانه آموزش مجازی دانشیار می‌توانید انواع موارد آموزشی ازجمله اسناد، وبینار، لایو آنلاین را به همراه برگزاری آزمون و تعریف تکالیف داشته باشید.

علاوه بر اینکه این سیستم در همکاری فروش با برگزارکننده‌های قرار دارد.(افیلیت مارکتینگ)

Stability

دانشیار تنها سرویس فعلی با سرورهای قابل‌اتکا برای 20,000 نفر کاربر همزمان در رویدادهای آنلاین است.

برگزاری همزمان دویست کلاس صدنفره بدون هیچ قطعی و اختلال و افت در کیفیت از افتخارات این پلتفرم آموزش مجازی است.

توسعه‌پذیری سیستم آموزش از راه دور دانشیار به کمک تیم توسعه‌دهنده خود، فرایند سفارشی‌سازی برای سازمان‌ها و مؤسسات را به‌طور کامل انجام می‌دهد.
سرویس‌کلاسترینگ گروهی از سرورهای دانشیار که با هم روی یک سیستم کار می کنند تا دسترسی بالاتری را در اختیار کاربران قرار دهند. از این خوشه‌ یا کلاسترها (Cluster) برای کاهش زمان خرابی و قطع شدن استفاده می‌شود. نحوه کار این کلاسترها به این صورت است که گروهی از سرورها به یک سیستم واحد متصل هستند. لحظه‌ای که یکی از این سرورها با قطعی سرویس روبه رو می شود. قبل از اینکه کاربر خطا و هشداری در این باره دریافت کند وظیفه آن سرور قطع شده به یک سرور دیگر منتقل می شود.
آرشیوبندی‌مناسب‌اطلاعات

این نرم افزار تمامی اطلاعات ترم های قبل را در آرشیو خود نگه می‌دارد و تمامی فرایندهای آموزشی مربوط به شمارا با ارائه انواع گزارشات آماری، تحلیلی و مدیریتی به صورت گرافیکی در اختیار شما می‌گذارد.

 

حرف آخر در سایه‌ی صیانت:

با معرفی کامل دانشیار و همچنین بررسی ارزش‌های افزوده بر استانداردها قطعاً انتخاب درست‌تر و امن‌تر برای نرم ‌افزار آموزش آنلاین دانشگاه، این سرویس خواهد بود به‌علاوه اینکه با توجه به همکاری در بیش از 30 واحد آموزشی و دانشگاهی  و رضایت این مؤسسات از کار در بستر دانشیار، مهر تأیید دیگری بربرتری دانشیار نسبت به بقیه رقبا زده می‌شود.

آموزش مجازی دانشیار

درنهایت با توجه به موضوع اصلی این روزها در حاشیه طرح صیانت، استفاده از نرم‌ افزار ایرانی برای شروع ترم جدید آموزشی منطقی‌تر است. تا در نیمه‌های ترم با اجرای این طرح مجبور به توقف سرویس‌های ارائه‌دهنده خارجی نشوید.